Rýchla pôžička na pokrytie neočakávaných výdavkov v domácnosti

Naša domácnosť si neustále vyžaduje nejaké investície. Najväčšia investícia je tá počiatočná – samotná kúpa nehnuteľnosti. Tú kryje v 80% miere hypotéka a keďže sa jedná o mimoriadne vysokú čiastku, zaručiť sa musíte samotnou kupovanou nehnuteľnosťou.

Prvotný problém vzniká pri dofinancovaní nového bývania. Žiaľ, podmienky sa neustále sprísňujú, a tak stopercentná hypotéka ostáva sladkou spomienkou. Zvyšných 20% si musíte dofinancovať z vlastného vrecka, čo je ideálny prípad. Ale čo ak je cena nehnuteľností vyššia ako váš prvotný rozpočet? To sa môže ľahko stať, keďže ceny nehnuteľností sa zvyšujú doslova zo dňa na deň. Čo ak sa váš sen kúpiť kompletne prerobenú nehnuteľnosť  rozplynie ako ranná hmla v slnku? V tomto prípade ostáva v hre ďalšia pôžička na rekonštrukciu či iný spotrebný úver.

Na rekonštrukciu či môžete použiť úver zo stavebnej sporiteľne, keďže je požičaná suma väčšinou vyššia, úrok je o to prijateľnejší.

Spotrebný úver alebo rýchla online pôžička

Ak sa už nachádzate v druhej fáze vášho bývania, byt je zariadený a zabývaný, môže vás prekvapiť ďalšia neočakávaná investícia, po nej ďalšia a ďalšia. Vaša finančná rezerva sa stenčila až na toľko, že postupne prestala existovať. No vtom vám vojde do cesty pokazený spotrebič alebo servis vášho vozidla. Aj na takéto mimoriadne situácie existuje riešenie – krátkodobá rýchla pôžička.

Online pôžička ihneď na účte

Moderná doba prináša moderné riešenia ako je pôžička cez mobil či rýchla pôžička cez internet. Táto pôžička nie je určená na vysoké investície, je to skôr pôžička pred výplatou. To znamená, že pomôže vyriešiť akútne problémy s nedostatkom financií, avšak splatiť ju treba v kratšom časovom horizonte. Obrovská výhoda je tá, že žiadosť sa vypĺňa cez internet a celá záležitosť vám nepotrvá viac ako 5 minút. V niektorých prípadoch je možná pôžička bez dokladovania príjmu, u niektorých nebankových spoločností je dokonca dostupná aj pôžička bez nahliadnutia do registra.

Má to však aj svoje mínusy – ľahko dostupná pôžička často znamená vyšší úrok. Online pôžičky od bankových spoločností  môžu mať lepší úrok, vyvážia to však prísnejšími podmienkami pre poskytnutie úveru. V tomto prípade sa jedná o už spomenutý spotrebný úver online – jeho výhodou je rýchlosť a bezúčelovosť. Na rozdiel od hypotéky, tu banke nemusíte dokladovať účel použitia peňazí. Potrebujete mať však potvrdenie o príjme a výpis z úverového registra, ktorý banke ukáže vašu úverovú históriu. Ak ste vaše predchádzajúce pôžičky splácali riadne a načas, na vašej bonite to len pridá a úrok určite nebude zlý.

Ak nespĺňate prísne podmienky bankových úverov, ostáva vám poobzerať sa po nebankovkách. Aj tie vám ponúknu rýchle pôžičky bez dokladovania účelu. Nenechajte sa zlákať prvou ponukou, pozorne si prečítajte všetky podmienky poskytnutia úveru a porovnajte si viacero možností. Takéto porovnanie pôžičiek vám poskytujú viaceré finančné portály, na zahodenie nie sú ani referencie klientov. Na internete nájdete online kalkulačky, ktoré vám nezáväzne  vypočítajú vašu mesačnú splátku a veľkosť úroku.

Netreba zabúdať ani na to, že každá pôžička je len pôžička a treba ju riadne a načas splatiť. V opačnom prípade vám to môže narobiť veľké nepríjemnosti. Ak ste si vedomý, že pôžičku nedokážete splatiť, po tejto možnosti určite nesiahajte.

V bežnom živote nám pôžička do výplaty či iný spotrebný úver často dokáže podať pomocnú ruku a pomôcť nám tak pri neočakávaných výdavkoch v domácnosti či v rodine.